Kategórie
Blog

Koľko je reálne zarábať v realitách?

Koľko je reálne zarábať v realitách?

Otázka by skôr mala byť postavená, čo ste ochotný obetovať a koľko investovať? No a od toho by sa mali odvíjať očakávania, ktoré si môžete ako realitný maklér postupne plniť.

Ak chcete zarábať 1 000 € mesačne

Táto práca nie je pre Vás vhodná, pretože máte nízko nastavené očakávania a z dlhodobého hľadiska by Vás táto práca prestala motivovať a baviť. V prípade, že by ste pracovali na polovičný úväzok, časom pochopíte, že táto práca vyžaduje celého človeka a mohlo by to byť pre Vás motivujúce stať sa plnohodnotným maklérom.

1 500 – 3 000 € mesačne

Ak ste v realitách nový, tak tento príjem môžete očakávať najskôr po 3 mesiacoch, no Vaše vízie sa uberajú správnym smerom. Vyžaduje si to však, aby ste od začiatku venovali maximálnu pozornosť svojim klientom a neorientovali sa za každú cenu urobiť obchod. Vytváranie databázy svojich prvotných klientov Vám môže trvať niekoľko mesiacov. Určite je nutné práve z dôvodu úspory času venovať prvé mesiace školeniam.

Potrebné investície – musíte investovať plne svoj pracovný čas, musíte počítať dokonca aj s tým, že prvé tri mesiace nebudete mať žiadny príjem, potrebujete mať investičný kapitál do vašej prezentácie, kapitál na vašu rekvalifikáciu a školenia.

3 000 – 5 000 € mesačne

Cesta k tomuto príjmu vedie cez splnenie podmienok príjmov 2 000 – 3 000 €. Čas na dosiahnutie týchto príjmov je cca 1-2 roky od začiatku vašej kariéry. Vyžaduje, aby ste mali za sebou mnoho spokojných klientov, ktorí Vás budú odporúčať. Vyžaduje si to plné nasadenie aj v priebehu voľna a víkendov. Mali by ste sa venovať vybranej lokalite alebo by ste sa mali  špecializovať na nehnuteľnosti v určitej oblasti.

Potrebné investície – Investície do osobného marketingu a reklamy vo vašej lokalite. Absolvovať špecializované školenia ako psychológia, komunikácia, time management.

5 000 – 10 000 € mesačne

Ak úspešne zarábate 5 000 € mesačne a chcete zarábať viac, budete musieť začať pracovať viac na efektivite vašej práce. Niekedy však prácu nie je možné ešte viac zefektívniť, a preto je potrebné začať delegovať. Tu nastáva čas, aby ste si začali budovať svoj vlastný tím ľudí, ktorý Vám bude pomáhať pracovať s vašimi klientami.

Potrebné investície – Prvotné náklady na vytvorenie tímu, prezentovanie tímu, školenia tímu.

10 000 € mesačne a viac

V prípade, že ani 10 000 € mesačne Vám nepostačuje a uvažujete o ďalšej úrovni príjmov v realitách, budete sa musieť okrem vytvorenia tímu začať orientovať aj na realitné obchody pre potenciálnych investorov, developerov, výkup nehnuteľností atď. Táto úroveň realitného obchodu vyžaduje, aby ste boli  viac manažérom a konzultantom v realitách a pritom stále vykonávali činnosť realitného makléra. Dopracovať sa na túto úroveň si vyžaduje niekoľko rokov tvrdej práce a sebadisciplíny. Musíte sa stať ťažkým profesionálom vo svojej lokalite a musíte byť verejne známy, uznávaný a rešpektovaný. Ľudia majú tendenciu volať Vás a žiadať o radu a pomoc pri riešení svojich realitných požiadaviek. Táto pozícia vyžaduje plnú samostatnosť. Pravdepodobne sa stanete partnerom realitnej kancelárie alebo franšízantom s vlastnou licenciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.